шаг 25.04.2019

Информационно-образовательный проект

«ШАГ» - «Школа Активного Гражданина»

Для учащихся 8 «А», 9 «А», 10 «А», 11 «А» и 11 «Б» классов пройдёт 25.04.2019 в 11.00

в актовом зале школы.

Тема: «Беларусь помнит»

(ко Дню Победы в Великой Отечественной войне и 75-летию освобождения Беларуси от немецко-фашистских захватчиков).

Приглашённый гость – заместитель председателя Постоянной комиссии Совета Республики Национального собрания Республики Беларусь по региональной политике

и местному самоуправлению,

член Совета Республики

Национального собрания

Республики Беларусь

шестого созыва, председатель

республиканского

общественного объединения

«Белая Русь» –

Геннадий Брониславович Давыдько

ШАГ насустрач школьнiкам ад Генадзя Давыдзькi

У сталічнай школе № 21 стала добрай традыцыяй запрашаць на інфармацыйную гадзіну “Школа актыўнага грамадзяніна” знакамітых асоб, каб задаць ім хвалюючыя пытанні, пачуць каментарыі на тую ці іншую падзею, атрымаць мудрыя парады.

Чацвёрты чацвер красавiка не стаў выключэннем. Дырэктар школы, Міхаіл Савіцкі, сардэчна запрасіў у госці да настаўнікаў і вучняў вядомага беларускага палітыка, Заслужанага артыста Рэспублікі Беларусь, тэлевядучага, старшыню Рэспубліканскага грамадскага аб’яднання “Белая Русь” Генадзя Давыдзьку і старшыню Цэнтральнай раённай сталiчнай “Белай Русi” Наталлю Воранаву.

Тэма мерапрыемства была складаная. “Беларусь памятае” – пад такой назвай аб’ядналіся адразу чатыры тэматычныя блокі: “Дзень Перамогі”, “75-годдзе вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў”, “Паклонімся вялікім тым гадам”, “Будучыню будаваць маладым”.

У кожнага чалавека ёсць свая хвіліна памяці, звернутая да мінулага, адрасаваная канкрэтнаму герою – дзядулі ці бабулі, пісьменніку, знаёмаму ветэрану.